Logo du portail Kultura Paryska 29 novembre 2020
lettres
Jerzy Giedroyc

Zofia Romanowiczowa
Pieśni staroprowansalskie
1954-10-06, Zofia Romanowiczowa

Zofia Romanowiczowa przesyła Redaktorowi przekład kilku pieśni staroprowansalskich wraz ze wstępem i z pytaniem, czy byłby zainteresowany ich publikacją.

Lire la lettre dans son intégralité » jpg
Podziękowania dla tłumaczki
1954-10-17, Jerzy Giedroyc

Giedroyc dziękuje Romanowiczowej za przysłane już tłumaczenie ballad trubadurskich, jednocześnie informując ją o późnym planowanym terminie wydania (ostatecznie ballady ukazały się niemal rok później, we wrześniu 1955 roku). Ponadto składa pisarce podziękowania za bardzo szybkie przetłumaczenie potrzebnego mu artykułu.

Lire la lettre dans son intégralité » jpg
Tanzabend
1955-08-01, Zofia Romanowiczowa

Romanowiczowa przesyła Redaktorowi opowiadanie do publikacji. Jednocześnie prosi o odesłanie poprzedniego tekstu, w sprawie którego Giedroyc miał uwagi.

Lire la lettre dans son intégralité » jpg
Plany publikacji
1955-09-02, Jerzy Giedroyc

Giedroyc przyjmuje do druku opowiadanie Romanowiczowej, prosi także ponownie o poprawienie zakończenia poprzedniego przesłanego mu tekstu.

Lire la lettre dans son intégralité » jpg
Francuska publikacja o roku 68.
1968-06-28, Zofia Romanowiczowa

Romanowiczowa zwraca się do Giedroycia z prośbą o pomoc w uzyskaniu dostępu do materiałów związanych z Marcem 1968 w Polsce. Syn jej francuskich przyjaciół planuje napisać książkę o rewoltach studenckich i szuka materiałów na temat polskich wydarzeń.

Lire la lettre dans son intégralité » jpg Lire la lettre dans son intégralité » jpg
RETOUR VERS LE HAUT DE LA PAGE »
Korespondenci